تبلیغات
طراحی و گرافیکمعرفی و بررسی

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی – آموزش صفر تا صد عکاسی

تبلیغات
4.8
(4)

تصاویر در زندگی انسان همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هستند. می دانید که حافظه تصویری انسان بسیار پیچیده و قدرتمند می باشد و انسان می تواند به خوبی تصاویر را با جزئیات در ذهن خود نگه دارد. اما همیشه تصاویری هستند که پس از گذشت زمان جزئیات آن ها کمرنگ شده و حسرت دوباره دیدن آن ها همراه ما خواهد بود. شاید انسان برای ثبت مهم ترین تصاویر زندگی خود تصمیم به ساخت دوربین عکاسی گرفت اما امروزه این دوربین کاربرد های فراوانی دارد. این روزها عکاسی تبدیل به یک شغل شده و بسیاری از مردم به آن علاقمند شده اند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی بپردازیم. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

راهنمایی در مورد مشکلی که دارید:

در صورتیکه در مورد این مطلب سوال یا مشکلی دارید کارشناسان شرکت همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند. کافیست شماره زیر را با تلفن ثابت و بدون پیش شماره، شماره گیری نمایید:
۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵

همه آنچه باید درباره عکاسی بدانید

پیش از آن که به معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی بپردازیم باید توضیحاتی را درباره عکاسی از ارائه دهیم. واژه عکاسی از نظر لغوی به معنای عکس برداری است که به نوعی ترجمه واژه انگلیسی Photography می باشد. این کلمه در واقع ترکیبی از دو کلمه Photo به معنای نور و Graghy به معنای ثبت و نگارش است. به طور علمی عکاسی در واقع ثبت و نگارش کردن نور در یک لحظه می باشد که این کار توسط دوربین عکاسی انجام می شود. شیوه کار کردن دوربین عکاسی به این صورت است که گیرنده و یا نگاتیوهای دوربین، نورها بازتاب شده از سطح اجسام را دریافت کرده و پس از واکنش نشان دادن به آن ها تصویر را ثبت می کنند.

آموزش‌های پیشنهادی

یکی از موضوعاتی که در معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی مطرح می شود این است که آیا کتابی برای توضیح تاریخچه عکاسی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید بدانید که کتاب های زیادی هستند که تاریخچه عکاسی را به طور کامل شرح می دهند. با این که هنر عکاسی اولین بار در فرانسه اختراع شده است اما بسیاری بر این باورند که عکاسی در طول تاریخ تکامل پیدا کرده و به شیوه امروزی آن رسیده است. نحوه کار کردن دوربین های عکاسی خیلی قبل تر از اختراع عکاسی وجود داشته است و می توان آن ها را در آثار موزی فیلسوف چینی، ارسطو و اقلیدس مشاهده کرد.

امروزه عکاسی در سه حیطه مختلف علم، صنعت و هنر مورد استفاده قرار می گیرد. این شغل پردرآمد و محبوب را می توان یک علم در نظر گرفت که در طول تاریخ پیشرفت کرده و به تکامل رسیده است. همچنین عکاسی در حوزه صنعتی از شغل های پردرآمد است. بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها عکاس هایی را برای فعالیت در این حوزه استخدام می کنند. بخش هنری عکاسی نیز از بخش هایی است که توجه بیشتر مردم را به خود جلب کرده است و برخی از آن ها حتی با دوربین های گوشی خود نیز در حال ثبت عکس های هنری هستند.

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی؛ همه آنچه باید درباره عکاسی بدانید

اگر شما نیز به عکاسی علاقه مند هستید و قصد یادگیری حرفه ای این رشته هنری را دارید می توانید از آموزش های فرادرس در این زمینه بهره مند گردید. فرادرس به عنوان یکی از تخصصی ترین و حرفه ای ترین مراجع آموزشی فارسی زبان شناخته می شود که شما می توانید از طریق لینک زیر به بخش مهمی از آموزش های این سایت در رابطه با مبانی عکاسی و آموزش مبانی ترکیب بندی در عکس دسترسی داشته باشید.

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی

اگر از معادلات و حساب های ریاضی داخل دوربین عکاسی بگذریم عکاسی علاوه بر هنر بودن، نیاز به یادگیری به صورت علمی نیز دارد. زمانی که شما یک دوربین عکاسی را خریداری می کنید نحوه کار کردن با دوربین یک قسمت از کار بوده و گرفتن یک عکس اصولی و در عین زیبا بخش دیگری است که آموزش آن نیاز به مطالعه کتاب های مختلف در این زمینه دارد. ما در این قسمت قصد داریم به معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی بپردازیم. کتاب هایی که در آن موضوعاتی مانند کادربندی، قانون یک سوم و… معرفی شده و توضیحات کاملی درباره آن ها ارائه می شود.

معرفی کتاب “نظر به درد دیگران” یکی از بهترین کتاب های آموزش عکاسی

امروزه به پیشرفت تکنولوژی رسانه ها و فضاهای مجازی نیز تا حد زیادی پیشرفت داشته اند و شما می توانید همه روزه از خبرهای تمام دنیا به صورت مستند با خبر شوید. در این دنیای پیشرفته که تصاویر قسمت بزرگی از آن را تشکیل می دهند، شما می توانید تمامی فجایع و اتفاقات دردناک دنیا را مشاهده کنید. در واقع می توان گفت در این دنیا دردهای مردم مخفی نمی ماند. اما درباره این موضوع ممکن است سوالاتی ایجاد شود که آیا این فجایع و مشکلات تمام ماجرا هستند؟ آیا رسانه ها تمام واقعیت را در اختیار ما قرار می دهند؟ آیا دیدن این تصاویر دردناک هر روز از حساسیت ما نسبت به مهم بودن این موضوع کم نمی کند؟ در این قسمت از معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی قصد داریم به کتاب “نظر به درد دیگران” نوشته سوزان سانتاگ بپردازیم که به طور کامل به توضیح همین دغدغه ها پرداخته است. سوازن سانتاگ در این کتاب توضیحاتی درباره نقش عکس و تصویر در رسانه ها و نمایش دادن فجایع انسانی ارائه داده و با زبانی حرفه ای به آموزش عکاسی می پردازد. همچنین این کتاب می تواند از کسانی که به عکس علاقمند هستند بیننده های حرفه ای تری بسازد.

معرفی کتاب "نظر به درد دیگران" یکی از بهترین کتاب های آموزش عکاسی

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی؛ کتاب عکاسی خیابانی

کتاب “عکاسی خیابانی” یکی از بهترین کتاب های آموزش عکاسی است که امروزه در بازار وجود داشته و شما می‌توانید به مطالعه آن بپردازید. عکاسی خیابانی یکی از موضوعاتی است که بسیاری از عکاسان در طول دوران عکاسی خود انجام می دهند اما شاید بسیاری از آن ها اصول اولیه آن را ندانند. اریک کیم که خود یک عکاس خیابانی است در کتاب خود به مفاهیم اولیه عکاسی خیابانی، تمریناتی برای غلبه بر ترس در عکاسی خیابانی و راهکارهایی برای موفقیت عکاسی خیابانی در شبکه های اجتماعی پرداخته است. همچنین این کتاب علاوه بر موضوع عکاسی خیابانی راهنمای بسیار خوبی برای کلیت عکاسی می باشد. کتاب “عکاسی خیابانی” که از مجموعه کتاب های الکترونیکی اریک کیم است که در واقع یک دستورالعمل اجرایی معتبر و تجربی حاصل از چند کارگاه عکاسی خیابانی و فعالیت های آن در حوزه عکاسی خیابانی می باشد. یکی از ویژگی های بی نظیر این کتاب انتقال مفاهیم و منظور نویسنده به زبان ساده و کاربردی است. اگر به عکاسی خیابانی علاقه‌مند هستید می توانید این کتاب را تهیه کرده و از آن نهایت بهره را ببرید.

اگر در کنار مطالعه کتاب های عکاسی و یادگیری اصول حرفه ای این رشته به یادگیری نرم افزارهای حوزه عکاسی نیز علاقه مند هستید می توانید از فرادرس کمک بگیرید. برای این منظور میتوانید از آموزش زیر که در فرادرس منتشر شده است استفاده نمایید.

معرفی کتاب “عکاسی و ادبیات” 

ادبیات و عکاسی شاید در اولین نگاه رابطه ای با یکدیگر نداشته باشند اما زمانی که به این دو موضوع عمیق نگاه کنید متوجه ارتباط نامانوس آن ها با یکدیگر خواهید شد. امروزه بیشتر شما با تصاویر عکس نوشته که روی آن ها شعر نوشته شده است و یا تصاویری که داستان معروف ادبیات را روایت کنند مواجه شده‌اید. اما یک عکس چگونه می‌تواند با یک شعر یا یک متن ادبی ارتباط داشته باشد؟ این موضوعی است که فرانسوا برونه در کتاب کوتاه خود به نام “عکاسی و ادبیات” به آن پرداخته است. این کتاب که از بهترین کتاب های آموزش عکاسی است به رابطه میان عکاسی و ادبیات پرداخته و نویسنده توضیحاتی را درباره تاثیراتی که این دو موضوع روی یکدیگر می‌گذارند ارائه کرده است. فرانسوا برونه که عضو رسمیِ آکادمی علمی ‌فرهنگی فرانسه و استاد هنر و ادبیات آمریکا در دانشگاه دیدروی پاریس است، در این کتاب قصد تاریخ گرایی یا تاریخ نگاری نداشته است و تنها هدف این کتاب توضیح رابطه و تاثیر ادبیات و عکاسی روی یکدیگر می‌باشد.

معرفی کتاب "عکاسی و ادبیات"

معرفی کتاب “اتاق روشن” از بهترین کتاب های آموزش عکاسی

همانطور که می‌دانید عکاسی صرفا رعایت چند تکنیک نبوده و زاویه نگاه عکاس از مهم ترین مواردی که باعث می شود عکس تبدیل به یک اثر هنری شود. یکی از مهم ترین کتاب ها در این زمینه کتاب “اتاق روشن” از رولان بارت است که در این قسمت از معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی به معرفی آن می پردازیم. کتاب “اتاق روشن” از جمله کتاب هایی است که در زمینه تکنیک های عکاسی حرفی برای گفتن نداشته و نویسنده آن نیز خود را عکاس نمی‌داند. رولان بارت در این کتاب به نگاهی جامعه شناختی داشته و از نظر او برای پی بردن به مفهوم واقعی عکاس باید چشم را روی عکس بسته و به متنی که عکاس برای توضیح مفهوم خود فراهم کرده است، نگاه کرد. به نظر رولان بارت یک عکس را می‌توان از وجه مختلف بستر زمینه و اثری یا زخمی بررسی کرد. وجه بستر زمینه ای به بررسی تاریخی و فرهنگی عکس پرداخته و وجه اثری به تاثیری که عکس روی مخاطب می‌ گذارد می پردازد. کتاب “اتاق روشن” قصد دارد به مخاطب خود چگونه دیدن را آموزش دهد.

معرفی کتاب “عکاسی چیست؟”

پس از آن که کتاب “اتاق روشن” را مطالعه کردید حال می توانید به مطالعه کتاب “عکاسی چیست؟” از جیمز الکینز بپردازید. این کتاب را می توان از بهترین کتاب های آموزش عکاسی دانست که به صورت پدیدارشناسانه به نقد کتاب “اتاق روشن” رولان بارت می پردازد. از نظر جیمز الکینز کتاب رولان بارت یک کتاب تعیین کننده در حوزه عکاسی است. الکینز در کتاب خود با مجموعه ای از تصاویر به صورت کامل، نوشتار با فرم ناآشنا به نقد کتاب “اتاق روشن” پرداخته و با لحن تند و تیز خود سعی دارد دریچه ای تازه از این کتاب به روی مخاطب باز کند. جیمز الکینز که از اساتید دانشگاه چدبورن در دپارتمان تاریخ می باشد، ده ها کتاب را درباره عکاسی و حوزه های مختلف هنر به انتشار رسانده است.

معرفی کتاب "عکاسی چیست؟" از بهترین کتاب های عکاسی

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی؛ کتاب “عکاسی آسان”

هنر عکاسی و ثبت تصاویر دارای گستردگی و شاخه های زیادی است و بسیاری از عکاسان شاید وارد تمام حوزه های عکاسی نشوند. علاوه بر این موضوع بسیاری از مردم هستند که علاقه به یادگیری عکاسی به صورت حرفه ای نداشته و زمان خواندن کتاب های متعدد را ندارند. اگر از این دسته افراد هستید می توانید به مطالعه کتاب “عکاسی آسان” نوشته پدارم حکیم زاده بپردازید. این کتاب را می توان یکی از بهترین کتاب های آموزش عکاسی دانست که به صورت کلی و با زبانی ساده به معرفی شاخه های مختلف عکاسی می پردازد و مخاطب را با بنیان های عکاسی از جهات مختلف آشنا می کند. پدارم حکیم زاده در این کتاب با استفاده از تجربه های خود در زمینه تدریس عکاسی مخاطب را به صورت ساده با ابعاد مختلف این رشته آشنا می کند.

3 کتاب در حوزه های مختلف

در این قسمت از معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی قصد داریم به معرفی سه کتاب بی نظیر در حوزه های مختلف عکاسی پرتره، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی خبر بپردازیم:

  1. کتاب ” عکاسی پرتره”: موضوع پرتره و عکاسی پرتره از موضوعات بسیار مهم در این شاخه از هنر است. عکاسی پرتره در واقع عکس برداری از صورت افراد به صورت حرفه ای می باشد که کاربرد بسیاری دارد. یکی از بهترین کتاب های آموزش عکاسی در زمینه پرتره کتاب “عکاسی پرتره” می باشد. شهریار خوانساری در کتاب خود با توضیح قوانین اصلی عکاسی پرتره سعی دارد باعث جذاب تر شدن عکس شود.
  2. کتاب “عکاسی تبلیغاتی”: یکی دیگر از بهترین کتاب های آموزش عکاسی کتاب “عکاسی تبلیغاتی” نوشته شهریار خوانساری می باشد. امروزه تبلیغات یکی از موضوعات گرم در اجتماع است و بسیاری از مردم به این حوزه علاقمند شده اند. با توجه به درآمد و باز بودن فضای شغلی در تبلیغات بسیاری از عکاسان به عکاسی تبلیغاتی روی آورده اند. از چالش هایی که یک عکاس در عکاسی تبلیغاتی با آن مواجه می شود می توان به معرفی محصولات و کالاها به بهترین روش ممکن اشاره کرد. اگر علاقمند به عکاسی تبلیغاتی هستید می توانید با مطالعه این کتاب به آموزش تکنیک و قواعد این روش عکاسی بپردازید.
  3. کتاب “عکاسی خبری”: کتاب “عکاسی خبر” شهریار خوانساری از جمله کتاب های بی نظیر در حوزه عکاسی می باشد و می توان آن را در دسته بهترین کتاب های آموزش عکاسی معرفی کرد. این کتاب بی نظیر با توضیح قوانین و تکنیک های مختلف به مخاطب باعث می شود تا عکس های خبری شما هیجان بیشتری داشته باشند. در صورتی که علاقمند به عکاسی خبری هستید این کتاب می تواند در زمینه آموزش این سبک عکاسی به شما کمک بسیاری کند.

معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی-عکاسی تبلیغاتی

نتیجه گیری

ما در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های آموزش عکاسی پرداختیم. همانطور که می دانید برای آن که بتوانید در زمینه عکاسی حرفی برای گفتن داشته باشید باید مطالعات خود را در این زمینه افزایش داده و آموزش ببینید. یکی از سایت هایی که در این زمینه می توانید از آن بهره ببرید، فرادرس می باشد. اگر قصد دارید انواع آموزش های عکاسی را دنبال کنید می توانید به فرادرس مراجعه کنید و از آموزش هایی چون آموزش رتوش عکس بهره مند شوید.به این منظور می توانید رو لینک زیر کلیک کنید:

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 4.8 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 4

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

تبلیغات
راهنمایی در مورد مشکلی که دارید:

محمد انوری

مرتب باید ساخت. گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لبانِ دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا