تبلیغات
موبایل

آموزش باز کردن قفل آیفون با صدا، چهره و اپل واچ (صفر تا صد)

تبلیغات
4.5
(2)

شما معمولا با استفاده از وارد کردن رمز عبور صحیح، قفل آیفون خود را باز می‌کنید. علاوه بر این‌ها، تنظیم‌های مختلف دسترسی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد قفل آیفون خود را با استفاده از صدا، چهره، اپل واچ و… باز کنید. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از روش‌هایی غیر از رمز عبور، قفل آیفون خود را باز کنید.

با مجله اون با من همراه باشید تا به آموزش نحوه باز كردن قفل آيفون با صدا و چهره بپردازیم.

ویدئو آموزشی باز کردن قفل آیفون با صدا، چهره و اپل واچ

باز كردن قفل آيفون با صدا

تنها کار برای باز كردن قفل آيفون با صدا این است که فرمان صوتی و ویژگی Voice Control را تنظیم کنید!

روند تئوری باز کردن قفل آیفون با صدا ساده است. به جای اینکه رمز عبور را روی صفحه قفل با استفاده از انگشتان خود وارد کنید، فقط کافیست عبارت صوتی مشخص را بیان کنید تا قفل آیفون به طور خودکار باز شود.

با استفاده از کنترل صوتی، می‌توانید فرمانی ایجاد کنید تا به گوشی دستور دهد تا قفلش را باز کند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه چگونگی باز شدن قفل گوشی را توضیح دهیم، این روش به این صورت است که شما یک عبارت برای گوشی خود مشخص می‌کنید. هنگامی که شما آن عبارت را می‌خوانید، گوشی عبارت رمز را متوجه می‌شود و به جای شما، پسورد تلفن همراه را به صورت اتوماتیک وارد می‌کند و کاربر وارد صفحه اصلی گوشی خود می‌شود.

تنظیم کنترل صوتی برای باز كردن قفل آيفون با صدا

1- ابتدا مطمئن شوید که از یک رمز عبور 4 رقمی برای گوشی آیفون خود استفاده می‌کنید. اگر این کُد طولانی‌تر باشد، ممکن است هنگام ایجاد فرمان صوتی در وارد کردن رمز مشکل داشته باشید. با رفتن به مسیر iPhone> Touch ID/Face ID & Passcode> Change Passcode> Passcode Options> 4-Digit Numeric Code می‌توانید رمز عبور آیفون خود را رمزی چهار رقمی تغییر دهید.

2- اگر از آیفون با Face ID استفاده می‌کنید، بهتر است آن را از طریق مسیر Settings> Face ID & Passcode غیرفعال کنید. البته وجود فیس آیدی مشکلی در این مسیر ایجاد نخواهد کرد اما اگر این کار را نکنید، باز کردن قفل صوتی ممکن است کمی کند باشد.

3- حالا برای تنظیم صدا برای باز کردن قفل آیفون، تنظیمات را باز کنید و روی Accessibility ضربه بزنید.

4- روی Voice Control ضربه بزنید و کنترل صوتی فعال کنید. نماد میکروفون آبی را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد.

5- روی Customize Commands> Create New Command ضربه بزنید.

6- عبارت صوتی مورد نظر خودتان را که می‌خواهید قفل آیفون را با آن باز کنید، تایپ کنید. لطفاً مطمئن شوید که از چیزهایی که به راحتی قابل پیش‌بینی هستند مانند «Open iPhone»، «Unlock iPhone» و مواردی از این قبیل استفاده نکنید. عبارتی ساده اما منحصر به فرد مانند «Garden Water»، «Pizza in france, not in Italy» را انتخاب کنید.

7- سپس روی Action> Run Custom Gesture ضربه بزنید. اکنون در صفحه New Gesture creation هستید. ادامه آموزش را دنبال کنید.

تنظیم Gesture برای باز شدن آیفون با صدا

برای باز کردن گوشی خود با فرمان صوتی، شما بایستی یک Gesture در گوشی خود ایجاد کنید تا پس از آنکه گوشی شما، عبارت رمز را تایید کرد، این قابلیت فعال شود و به جای شما رمز 4 رقمی گوشی شما را وارد کند و اجازه ورود صادر شود.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

8- در بخش New Gesture creation شما بایستی محل ضربه رمز 4 رقمی خود را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر رمز عبور شما 6969 است، با دقت روی صفحه به محل اعداد 6 و 9 به تربیت رمز خود، به شکل در سمت راست وسط و پایین سمت راست ضربه بزنید.

9- سپس روی Save ضربه بزنید.

تنظیم Gesture برای باز کردن قفل آیفون به روش فرمان صوتی

10- حالا برای تست فرمان صوتی خود، صفحه گوشی را خاموش کنید

11- صفحه را بیدار کنید و عبارت تنظیم شده فرمان کنترل صوتی را بیان کنید (هر چیزی که در بالا تنظیم کردید). خواهید دید که آیفون شما روی رمز عبور شما ضربه می‌زند و شما را وارد صفحه اصلی می‌کند.


باز شدن قفل آیفون با چهره

برای باز کردن قفل آیفون با چهره کافیست که Face ID گوشی خود را فعالسازی کنید برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

مطمئن شوید که هیچ چیز دوربین گوشی یا صورت شما را نمی‌پوشاند. اگر چیزی مانع دیده شدن بینی یا دهان شما شده است، مانند عینک یا ماسک صورت لازم است که به طور موقت این موارد را در حین تنظیم تشخیص چهره، بردارید.

1- به تنظیمات بروید، سپس روی Face ID & Passcode ضربه بزنید. در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید. اگر رمز عبور تنظیم نکرده‌اید، از شما خواسته می‌شود که یک رمز عبور ایجاد کنید تا به عنوان روشی جایگزین برای تأیید هویت خود استفاده کنید.

2- روی Set Up Face ID ضربه بزنید. دستگاه خود را در جهت عمودی نگه دارید، صورت خود را در مقابل دستگاه خود قرار دهید، سپس روی Get Started ضربه بزنید.

3- صورت خود را داخل قاب قرار دهید و به آرامی سر خود را حرکت دهید تا دایره کامل شود. اگر نمی‌توانید سر خود را حرکت دهید، روی Accessibility Options ضربه بزنید.

4- وقتی اولین اسکن Face ID را تمام کردید، روی Continue ضربه بزنید.

5- به آرامی سر خود را حرکت دهید تا دایره برای بار دوم کامل شود. سپس روی Done ضربه بزنید.

باز شدن قفل آیفون با چهره


باز شدن قفل آیفون با ماسک

ابتدا مطمئن شوید که آیفون خود را به iOS 15.4 آپدیت کرده‌اید. این به‌روزرسانی شامل ویژگی‌های Face ID جدید است.

وقتی تلفن خود را بعد از نصب به‌روزرسانی روشن می‌کنید، ممکن است این فرصت را به شما بدهد که فوراً Face ID جدیدتان را تنظیم کنید. اما اگر نشد مراحل زیر را دنبال کنید:

1. برنامه تنظیمات آیفون خود را باز کنید و روی گزینه Face ID & Passcode ضربه بزنید. شما باید رمز عبور خود را نیز وارد کنید.

2. سوئیچ Use Face ID With a Mask را روشن کنید، سپس روی Use Face ID With a Mask ضربه بزنید.

باز کردن قفل اپل با ماسک

3- چهره خود را اسکن کنید، درست مانند زمانی که برای اولین بار Face ID را راه‌اندازی کردید. در حین انجام این کار نیازی به استفاده از ماسک ندارید، زیرا این بار Face ID بیشتر چشمان شما را اسکن می‌کند.

اگر عینک هم می‌زنید، به صفحه Face ID & Passcode برگردید و روی Add Glasses ضربه بزنید. این کار ظاهر فریم عینک شما را نیز اسکن می‌کند، بنابراین می‌توانید قفل آیفون خود را در حالی که هم عینک و هم ماسک به چشم دارید باز کنید.

باید آن فریم عینکی را که قصد دارید به صورت همیشگی استفاده کنید توسط گوشی اسکن کنید، در غیر این صورت Face ID ممکن است عینک‌های مختلف شما را تشخیص ندهد.


باز شدن قفل آیفون با اپل واچ

برای انجام این کار اولین چیزی که باید مطمئن شوید دانلود iOS 14.5 برای آیفونتان است. اپل واچ نیز باید دارای آپدیت watchOS 7.4 باشد. علاوه بر این، باید از آیفون X یا جدیدتر و اپل واچ سری 3 یا بالاتر استفاده کنید.

برای تنظیم ویژگی جدید باز کردن قفل آیفون با اپل واچ، باید این مراحل را دنبال کنید:

1- در آیفون خود، باید به برنامه تنظیمات بروید. گزینه Face ID & Passcode را انتخاب کنید.

باز شدن قفل آیفون با اپل واچ

2- از شما خواسته می‌شود که رمز عبور آیفون خود را وارد کنید. آن را وارد کنید و ادامه دهید.

3- اکنون باید به دنبال گزینه Unlock with Apple Watch بگردید. پس از پیدا کردن این گزینه، سوئیچ کنار اپل واچ را روشن کنید تا این قابلیت فعال شود.

باز شدن قفل اپل با apple watch

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 4.5 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 2

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

تبلیغات

علیرضا حدیدی

زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتنش را از بین می‌برد از آن لذت ببر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا