تبلیغات
شبکه های اجتماعی

حل ارور too many attempts یا too many tries در تلگرام

تبلیغات
4.4
(7)

تلگرام یکی از امن‌ترین و بهترین پیام‌رسان‌های دنیا به حساب می‌آید. پلتفرمی که خیلی زود جایگاه خوبی در کشور ما پیدا کرد و تبدیل به محبوب‌ترین پیام‌رسانِ ایران شد. اصطلاحِ “واسم تلگرام کن” چند سالی می‌شود که در مکالمات روزمره مردم کشور ما جا باز کرده است. البته هر سرویسی مشکلاتِ خودش را هم دارد. موافقید؟ کاربرانِ تلگرام با توجه به رفتارِ خودشان می‌توانند پیام‌های خطای مختلفی از این Messenger روسی دریافت کنند. یکی از این خطاها که حسابی کاربران را کُفری می‌کند، ارور too many attempts در تلگرام است. خبر خوب این است که می‌توانیم این مشکل را حل کنیم 🙂 همراهِ من و مجله اون با من باشید تا 2 روش حل مشکل خطای too many attempts در تلگرام را بررسی کنیم.

اینم بخونید بد نیست: معرفی تلگرام + حلِ مشکلات رایج Telegram

چرا خطای too many attempts یا too many requests در تلگرام رخ می‌دهد؟

پشت این خطا مفهوم پیچیده‌ای وجود ندارد. این Error معمولا زمانی رخ می‌دهد که شما می‌خواهید به حسابِ تلگرام خود وارد شوید یا به اصطلاح Login کنید. تلگرام به زبان ساده پیغام‌هایی را به شما نشان می‌دهد و جلوی ورود شما را می‌گیرد. بعضی از این پیغام‌ها را ببینید:

  • سعی و کوشش زیادی داشتید (too many requests)
  • درخواست‌های زیادی ارسال کردید (too many requests)
  • تلاش زیادی کردید (too many tries)

دلایلِ مهم ایجاد پیغام too many requests در Telegram

اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ تلگرام برای اینکه امنیت کاربران خودش را افزایش دهد اقدام به این کار می‌کند. اگر کسی بخواهد بدون اجازه وارد حساب شما شود، بعد از چند بار تلاش با همچین خطایی مواجه خواهد شد.

از طرفی این اقدامِ تلگرام تا حدی جلوی فعالیت ربات‌های مخرب را هم خواهد گرفت. همچنین این پیغام اخطاری است برای کاربرانی که می‌خواهند از این سرویس سواستفاده کرده یا برای دیگران اذیت و آزار ایجاد کنند (زهرِ چشمِ تلگرام 🙁 ) به این ترتیب کاربران قانونمند تلگرام 🙂 مرتب Delete Account یا Login/Logout نمی‌کنند.

در حالت کلی بعد از انجام کارهای زیر خطای too many tries در تلگرام را مشاهده می‌کنید:

  • اگر کاربری بیش از اندازه از حساب خود خارج شود و دوباره لاگین کند (تعدادِ زیادی Login و Log Out داشته باشد)
  • اگر کاربری حساب تلگرام خود را حذف کرده و دوباره اقدام به ساختِ Account بکند (مشکل ثبت نام نشدن در تلگرام پس از دیلیت اکانت)
  • اگر کاربری بیش از حد کد اعتبارسنجی که پیامک می‌شود را اشتباه وارد کند

اینم بخونید بد نیست: آموزش پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره

روش اول حل مشکل خطای too many attempts | صبر

مطمئن ترین روش رفع خطای too many tries در تلگرام صبر کردن به مدت 24 تا 72 ساعت است

این روش را خود تلگرام پیشنهاد می‌کند و یک راه حلِ مطمئن به حساب می‌آید. در این روش شما باید چیزی در حدودِ 24 تا 72 ساعت صبر کنید تا به شکل خودکار خطای too many tries توسط تلگرام برطرف شود. پس این راه حلِ خود را با 2 مثلِ معروف تمام می‌کنیم 🙂

  1. گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی …
  2. عجله کارِ شیطونه …

البته بعضی از کاربران بعد از 3 روز صبر کردن باز هم هنگام ثبت نام یا ورود به تلگرام خطای too many attempts دریافت می‌کنند …

روش دوم حل مشکل خطای too many attempts | تغییرِ IP

حل مشکل خطای too many attempts با عوض کردن IP یا استفاده از فیلترشکن

اگر روش اول جواب نداد این راه حلِ کاربردی را امتحان بکنید. قبل از اینکه تلگرام فیلتر شود کاربران نیازی به استفاده از برنامه‌های تغییر IP یا VPN نداشتند. اما زمانِ نگارش این پست (اوایلِ بهارِ سال 1399) متاسفانه این پیام‌رسان با آیپی های ایران قابل دسترس نیست.

IP خود را عوض کنید و ببینید که مشکل حل می‌شود یا خیر …

نکته: بعد از فیلتر شدن تلگرام، اول و آخر لازم است که IP شما هر جایی به غیر از ایران باشد تا بتوانید از این پیام رسان استفاده کنید. اما برای رفع مشکل too many requests یا too many attempts پیشنهاد می‌کنم سرورهای مختلف از کشورهای مختلف را امتحان کنید.

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 4.4 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 7

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

تبلیغات

محمد انوری

مرتب باید ساخت. گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لبانِ دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا