تبلیغات
موبایل

آموزش تنظیمات خاموش شدن صفحه هنگام تماس در اندروید و آیفون

تبلیغات
4.1
(7)

در این مقاله به بررسی تنظیمات خاموش شدن صفحه هنگام تماس در اندروید و آیفون می‌پردازیم. به‌طور پیش‌فرض، صفحه‌نمایش تلفن هوشمند شما در حین تماس خاموش می‌شود، به‌ویژه زمانی که گوشی نزدیک گوش شما قرار بگیرد و سنسور مربوطه این اتفاق را تشخیص دهد. دلیل این امر جلوگیری از لمس تصادفی صفحه، هنگام استفاده از تلفن و کاهش مصرف انرژی نمایشگر و در نتیجه صرفه جویی در مصرف باتری با خاموش کردن نور صفحه است.

با مجله اون با من همراه باشید تا به بررسی تنظیمات خاموش شدن صفحه هنگام تماس در اندروید و آیفون بپردازیم.

همچنین بخوانید: آموزش دانلود اهنگ با آیفون با 2 روش سریع و ساده

تنظیمات خاموشی صفحه هنگام تماس در اندروید

در اندروید اگر می‌خواهید صفحه گوشی در هنگام تماس خاموش شود یا روشن بماند، باید سنسور مجاورت (Proximity Sensor) را فعال یا غیر فعال کنید.

اگر که سنسور مجاورت فعال است و می‌خواهید صفحه نمایش در هنگام تماس خاموش نشود، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- روی نماد تلفن یا Phone در تلفن خود ضربه بزنید تا برنامه تلفن باز شود. سپس روی دکمه منو یا Menu ضربه بزنید و تنظیمات تماس یا Call Settings را انتخاب کنید.

Call Settings در گوشی اندرویدی

2- تنظیمات حسگر مجاورت یا Proximity Sensor Setting را در این منو غیرفعال کنید. توجه داشته باشد که رویه مراحل و ابزارها موجود در منو ممکن است بسته به مدل گوشی شما و نسخه اندروید شما متفاوت باشد.
تنظیمات خاموشی صفحه هنگام تماس در اندروید
3- در حین تماس تلفن خود را مجدداً تست کنید. اگر سنسور مجاورت را غیرفعال کرده‌اید، هنگامی که آن را نزدیک صورت خود نگه می‌دارید یا در حین تماس دست خود را به صفحه نزدیک می‌کنید، صفحه نمایش نباید خاموش شود.

اگر که سنسور مجاورت را غیر فعال است و می‌خواهید صفحه نمایش در هنگام تماس خاموش شود، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا مراحل روش قبلی را انجام دهید و تنظیمات حسگر مجاورت یا Proximity Sensor Setting را روشن کنید. سپس در حین تماس، تلفن خود را مجدداً تست کنید، احتمالا مشکل شما برطرف خواهد شد. اگر مشکل برطرف نشد، مراحل زیر را دنبال کنید.

2- اگر به بالای صفحه گوشی خود به صورت مایل نگاه کنید، حفره‌هایی در زیر شیشه صفحه نمایش خود خواهید دید که همان سنسور مجاورت گوشی شما هستند. اگر روی این قسمت را آلودگی گرفته است، آلودگی را برطرف کنید.

3- به اسپیکر تماس که عموما در بالای گوشی قرار دارد، توسط هوای فشرده فشار آورید تا تمیز شود. همچنین اگر آلودگی روی آن وجود دارد، با خلال دندان پاک کنید. احتمالا مشکل شما برطرف خواهد شد.

تنظیمات خاموشی صفحه هنگام تماس در آیفون

به مانند گوشی‌های اندرویدی، شما نمی‌توانید حسگر مجاورت (Proximity Sensor) را در آیفون به راحتی خاموش یا روشن کنید. توجه داشته باشید که هیچ تنظیمی برای سنسور مجاورت در آیفون شما وجود ندارد. بسیاری از افراد سنسور مجاورت را قابلیت Raise to Wake که در دستگاه‌ها iOS وجود دارد، اشتباه می‌گیرند که باید به یاد داشته باشند این دو کاملا قابلیت‌هایی جدا از هم هستند.

اگر صفحه نمایش گوشی آیفون شما در هنگام تماس خاموش نمی‌شود، با انجام کارهای زیر می‌توانید این مشکل را برطرف کنید:

1-گوشی خود را یک مرتبه به صورت اجباری ری‌استارت کنید. نگران نباشید، این کار محتوا و اطلاعات شما را در گوشی آیفونتان حذف نمی‌کند. برای ری‌استارت اجباری در گوشی‌های محتلف اپل، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • اگر صاحب آیفون 8 یا 8 پلاس، آیفون X و آیفون 11 تا 14 هستید: دکمه افزایش صدا و دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید. بعد دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

ری استارت آیفون 8 یا 8 پلاس، آیفون X و آیفون 11 تا 14

  • اگر صاحب آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس هستید: دکمه‌ پاور و کاهش صدا را با هم فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را ببینید.

ری استارت آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس

  • سایر مدل‌های آیفون: دکمه پاور و هوم را با هم فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

آموزش فورس ریستارت در آیفون 6

2- مطمئن شوید که قاب یا محافظ صفحه نمایش آیفون شما مانع از فعالیت حسگر مجاورتی نمی‌شود.

3- آیفون خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید. برای انجام این کار گوشی را به اینترنت متصل کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

Settings> General > Software Update > Tap Download and Install

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 4.1 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 7

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

تبلیغات

علیرضا حدیدی

زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتنش را از بین می‌برد از آن لذت ببر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا